„Szkoła to miejsce, gdzie ważna jest przyszłość, ale bardzo ważną rolę odgrywa także przeszłość. Nasza szkoła przeszła bardzo długą drogę, abyśmy dzisiaj mogli uczyć się w niej i świętować tak wyjątkowe jubileusze.

14 lutego to nie tylko popularne walentynki, ale także święto patrona naszej szkoły - Żołnierzy Armii Krajowej. To właśnie 14 lutego 1942r. Związek Walki Zbrojnej przekształcony został w Armię Krajową, zaś 15 lutego 1992r. szkoła przyjęła zaszczytne imię Żołnierzy AK oraz sztandar. W ten sposób rozpoczęła się wieloletnia współpraca ze Światowym Związkiem Żołnierzy. Zwykle przygotowywana była część artystyczna nawiązująca do historii „ósemki”, składaliśmy kwiaty pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego oraz pamiątkową tablicą znajdująca się przy głównym wejściu do szkoły. W tym roku w związku z zawieszeniem zajęć nie możemy spotkać się na uroczystym apelu w szkole, dlatego też tegoroczne obchody zostały zorganizowane zdalnie.”

   Powyższe słowa to fragment listu Pani Dyrektor, Marty Dyjas, do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. List został odczytany na 3. godzinie lekcyjnej. Została również przedstawiona naszym uczniom prezentacja pokazująca fragment historii „ósemki”.  Pierwszoklasiści mieli zaszczyt uczestniczyć w apelu na szkolnym holu. Gośćmi na uroczystości byli: porucznik Zbigniew Has – Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Ewa Pabich – Członek Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz starszy sztabowy chorąży  Marcin Lasoń. W czasie tego spotkania zostały wręczone pierwszoklasistom medale oraz nastąpiło ponowne pasowanie, tym razem szablą. To był piękny moment, który na pewno zapadnie w pamięci naszych uczniów.