Emil Drobko jest uczniem klasy 3a.  Zaczął grać w tenisa ziemnego w wieku 4 lat (pierwsze odbicia piłką w pokoju o ścianę:).

Od 6 roku życia rywalizuje na poziomie ogólnopolskim wygrywając turnieje różnej rangi, m.in  w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Pszczynie, Warszawie, Łodzi, a nawet w słowackiej Bratysławie, gdzie przebywał na  szkoleniach tenisowych.

Emil jest uczestnikiem programu talentów tenisowych organizowanym przez PZT.

Jego największe osiągnięcie to podwójne wicemistrzostwo Polski do lat 10 -  Piotrków Trybunalski sierpień 2020 (singiel i debel).

W tej chwili Emil trenuje w Gorzowie Wielkopolskim, a w ostatni weekend (18-20.06.2021), Emil razem z kolegami z całej Polski zagrał dla klubu Top Tennis Player zdobywając V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski   U12 (do lat 12) w Krakowie.

GRATULUJEMY SUKCESÓW !