7 czerwca klasy 1a, b i c wybrały na na wycieczkę autokarową do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego w Sarbsku koło Łeby. Na początku odwiedziliśmy fokarium z uchatkami kalifornijskimi, które jest niewątpliwie dużą atrakcją całego kompleksu.
Z bliska mogliśmy oglądać jak odbywa się karmienie tych zwierząt połączone z ich treningiem. To było niezwykłe przeżycie. Foki szare i pospolite były przesympatyczne i prezentowały przeróżne sztuczki , wprowadzając w zachwyt widzów.
W Parku zwiedziliśmy też Oceanarium Prehistoryczne 5 D, gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. ,,Spotkaliśmy” się również z rekinem. Było to ogromne przeżycie wywołujące jednocześnie strach i śmiech. Następnie zwiedziliśmy Wrak na Wspak czyli okręt, który wywołał u niejednego dziecka zaburzenia błędnika. Niezapomnianych emocji dostarczyło wszystkim pirackie przedstawienie teatralne, w którym główne role grały cudowne uchatki kalifornijskie. Wzruszenie, uśmiech i dobra zabawa gwarantowane. Tego pokazu nie zapomnimy nigdy. Chodząc uliczkami Parku oglądaliśmy największe żyjące ryby i ssaki morskie w ich naturalnej wielkości, park miniatur latarni morskich, a także mieliśmy pełną wrażeń przejażdżkę pirackim pociągiem.
Na zakończenie wycieczki dzieci spędziły czas na zabawach.
Pobyt w przepięknie usytuowanym kompleksie Sea Parku to była edukacyjna przygoda i jednocześnie niezwykle miło spędzony czas. Wróciliśmy zmęczeni, ale z bogactwem przeróżnych wrażeń.