23 września, w pierwszym dniu jesieni, uczniowie z klasy 3a i 3c pod opieką pani Alicji Jaroszewicz – Sycz, Grażyny Krupiarz, Izabeli Płaczkiewicz oraz Aleksandry Łakomiec byli na wycieczce w lesie. Była ona zorganizowana we współpracy z Filią nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku

i w wyprawie towarzyszyła nam pani Anna Buczkowska - Pawlik, kierownik tejże biblioteki. Pogoda była piękna. Jesień powitała nas ciepłą aurą, słońcem i feerią barw. Dzięki Nadleśnictwu „Leśny Dwór” dzieci miały okazję poznać warstwową budowę lasu oraz różne ciekawostki z jego życia. Leśniczy, pan Karol Veith, w niezwykle ciekawy sposób opowiadał naszym uczniom o poszczególnych warstwach lasu, o roślinach w nich występujących i zwierzętach, które w nich żyją. Spacerując ścieżką edukacyjną trafialiśmy na wiele interesujących miejsc. Pan leśniczy jest człowiekiem o ogromnej wiedzy przyrodniczej, ale też i wspaniałym gawędziarzem. Dodatkową atrakcją tej wędrówki były grzyby, które po drodze znajdowały dzieci. Oj, kusiły one, by zaszyć się w głąb lasu. Takiej możliwości nie było, ale i tak sporo podgrzybków znalazło swoich właścicieli. Pewnie gdyby wszystkie zebrane grzyby umieścić w jednym koszu, okazałby się on pokaźny. Po leśnym spacerze zostaliśmy zaproszeni do pięknego miejsca, w którym było przygotowane ognisko. Pieczenie kiełbasek, słodkich pianek, zabawa na placu i gra w piłkę na boisku zakończyły wycieczkę trzecioklasistów. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu „Leśny Dwór” oraz panu Karolowi za wszystkie piękne obrazy natury, piękne opowieści i świetną zabawę. Wspomnienia z wycieczki będą nam towarzyszyć na wielu lekcjach. Na lekcji przyrody warstwowa budowa lasu nie będzie już tajemniczym pojęciem, a na zajęciach plastycznych uczniowie przeniosą swoje wrażenia na artystyczne dzieła 🙂