12.01.2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się XV Międzyszkolny Konkurs „Cała Europa kolęduje”.

Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do zdobywania wiedzy i poznawania dorobku kulturowego innych krajów, rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy na temat państw europejskich, poszerzenie wiedzy o kulturze i cywilizacji europejskiej, rozwijanie zainteresowań, podnoszenie motywacji do nauki języków obcych oraz poszukiwanie wspólnych źródeł kultury i obyczajowości wszystkich państw europejskich. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować kolędę w języku obcym. Naszą szkołę reprezentował zespół z klas I - III „SŁONECZKA” w składzie: Hania Brzykcy (IIb), Michelle Porada (IIc), Julia Puplewicz (IIc), Lena Horka (IIIb), Marysia Jarząbek (IIIb), Michalina Jażewicz (IIIb), Elena Wojciechowska (IIIc), Marta Zach (IIIc), Zosia Pera (Ia) i Alicja Szyszka (Ia). Dziewczynki zaprezentowały kolędę – pastorałkę w języku francuskim pt. „Entre le boeuf et l`ane gris ”. W tłumaczeniu na język polski oznacza „Między osiołkiem i wołem”. Występ bardzo podobał się zarówno jurorom, jak i publiczności. Dziewczynki zajęły zaszczytne I miejsce! Gratulujemy!