5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki towarzyszą nam od dzieciństwa. Ich bohaterowie często stają się dla dzieci idolami, wzorami do naśladowania, szczególnie Ci, którzy walczą ze złem i pokonują przeciwności losu. Ten wyjątkowy dzień świętowali wraz z wychowawczynią Grażyną Krupiarz  uczniowie z klasy 1 c.

Dzieci przyniosły do szkoły ulubione baśnie, bajki, maskotki, zabawki będące bohaterami bajek. Niektóre z nich wcieliły się w nich. Był między innymi Kopciuszek, Dracula, Elza z Krainy Lodu. Każdy miał okazję do przedstawienia swojej ulubionej bajki. Nauczycielka przybliżyła   dzieciom postać Walta Disneya, z wytwórni którego wyszli bohaterowie jej dzieciństwa – Myszka Miki, Pies Pluto czy Kaczor Donald. Bajki sprzed kilkudziesięciu lat są też  bliskie naszym pierwszoklasistom. Śmiało można powiedzieć, że bajki łączą pokolenia. Ciekawostką było obejrzenie historyjki o Myszce Miki z 1928 roku. Była to biało – czarna bajka, bez słów, a i kreska dosyć prymitywna. Mimo to, dzieci zaśmiewały się do rozpuku z pokazanych w niej  gagów. Inną aktywnością tego dnia, to quiz przygotowany w programie Genially, w którym dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek i baśni. Na lekcji muzyki odbyła się zabawa „Jaka to melodia?”. Uczniowie na podstawie usłyszanych muzycznych fragmentów odgadywali z jakiej bajki pochodzi piosenka. Już po pierwszych nutkach słychać było entuzjastyczne odpowiedzi. Klasa 1 c w roku szkolnym 2020/2021 uczestniczy w Ogólnopolskim Programie "Uczymy dzieci programować",zatem na zakończenie bajkowego dnia było bajkowe programowanie ozobotów. Dziewczynki z radością programowały trasę mającą kształt sukni Kopciuszka, zaś chłopcy prowadzili ozoboty do miejsc, w których  byli bajkowi bohaterowie. Ten wyjątkowy dzień sprawił pierwszoklasistom dużo radości.  Bezcenna jest nauka przez zabawę.