Klasowa wycieczka do Biskupina, czyli TAM I Z POWROTEM.
13 września – w poniedziałek – 256. dnia 2021 roku klasy 6a i 7c (oraz 6 osób z 5c i jedna z 7f) pod opieką pań Joli T.K., Małgosi K. i Oli M. wybrały się na wycieczkę do prastarego grodu pałuckiego – Biskupina.
Na corocznie organizowanym festynie archeologicznym uczestnicy wycieczki zobaczyli rekonstrukcję obozowiska łowców i zbieraczy, osadę pierwszych rolników i główną osadę obronną na półwyspie.
Na stoiskach z pokazami (metalurgów z epoki brązu, bursztynnika, tkaczek i farbiarek, garncarza, zielarek) mogli nie tylko poznać, w jaki sposób dawniej wytwarzano wyroby ze skóry, tkanin, biżuterię, ale także samodzielnie zrobić naszyjniki czy garnki, również – niczym archeolog - pokopać w ziemi.
Obejrzeli również walki wojowników wczesnośredniowiecznych, pokaz sokolniczy ptaków drapieżnych oraz pokaz kaskaderów konnych (tu wielkie brawa dla Franka, który spróbował swoich sił w dosiadaniu konia), a także mogli napełnić żołądki pysznymi strawami.
Zwiedzaniu towarzyszyła słowiańska muzyka i miłościwie przygrzewające słońce, bo pogoda była niezwykle łaskawa. O dziwo, wszyscy wrócili do Słupska w jednym kawałku i dobrych humorach.