17.05.2022 wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia (klasa 7D, 7E oraz kilka osób z klas 8A i 8E).

O 7:00 wyruszyliśmy autokarem w długą drogę. Zaczęliśmy od warsztatów piernikowych „Toruńscy Partacze”, podczas których samodzielnie przygotowaliśmy pierniki w różnych kształtach i mogliśmy zabrać je na pamiątkę. Następnie pod opieką pani przewodnik zwiedziliśmy Stare Miasto – Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, byliśmy pod Kamienicą pod Gwiazdą, domem Mikołaja Kopernika oraz pomnikiem przedstawiającym jego wizerunek. Obejrzeliśmy pomnik Flisaka i pogłaskaliśmy żabki wokół niego (na szczęście). Na koniec mieliśmy okazję obejrzeć wystawy w „Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy”, podczas których uczniowie mieli masę zabawy, zwłaszcza na wystawie „Ścieżki dorastania”. Oczywiście nie zabrakło chwili czasu wolnego na zakup pamiątek oraz zebranie sił i energii do dalszych atrakcji. Z wycieczki wróciliśmy bardzo późno (aż o 22:45), nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.