REGULAMIN BIEGU MIKOŁAJKOWEGO

„Biegamy z Ósemką”

Drodzy Uczniowie!

Tradycją 6 grudnia jest spędzenie tego dnia  na sportowo. Corocznie Nasi uczniowie mają możliwość uczestnictwa w „Biegu Mikołajkowym” organizowanym w tym dniu. Mimo tego, że uczymy się zdalnie postanowiliśmy zorganizować dla Was międzyklasową zabawę,  w której będziecie mogli wykazać się walecznością. Liczymy na to, że podczas rywalizacji towarzyszyć Wam będzie oczywiście zasada fair play.

Cele :

• Zachęcanie do rekreacyjnych form aktywności fizycznej;
  • Promowanie zdrowego stylu życia;
  • Wykorzystanie nowoczesnych technologii do monitorowania swojej aktywności fizycznej;
  • Aktywne spędzenie czasu wolnego;
  • Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa (ruchu drogowego) podczas aktywności;
  • Przestrzeganie zasad ,,fair play’’
  • Zabawa polega na „zebraniu” przez klasę jak największej liczby kilometrów. Kilometry zdobywają zarówno uczniowie jak i zaproszony przez klasę nauczyciel!
  • Rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VIII.
  • Możesz zaprosić nauczyciela, aby wspomógł Twoją klasę i wybiegał kilometry (pamiętaj, że trzeba zaznaczyć dla której klasy przeznacza są kilometry).
  • Zadanie polega na zarejestrowaniu jednorazowo jak największej liczby kilometrów pokonanych przez dziecko (oczywiście w przypadku dzieci młodszych pod opieką osoby dorosłej). Za pomocą dowolnej aplikacji np. Endomondo lub innej

Należy zarejestrować pokonaną trasę i wskazać jakiej aktywności dotyczy  (w tej rywalizacji wykorzystujemy jedynie bieg jako formę zdobywania kilometrów).

• Screena lub zdjęcie z rejestracją liczby kilometrów, rodzajem aktywności i czasem jej trwania oraz datą należy wysłać do nauczycieli wychowania fizycznego:
  • uczniowie klas I – III do pani Justyny Marzec na adres:

• a uczniowie klas IV – VIII do pani Marty Rozwadowskiej na adres:

• Każdy uczestnik przesyłając swoje kilometry musi w tytule zmieścić swoje imię i nazwisko oraz klasę ( wyniki należy odesłać do 8 grudnia do godz. 24:00)
  • Zabawa toczy się przez trzy dni tj. od niedzieli 6 grudnia do wtorku 8 grudnia 2020 roku do godziny 24:00. Każdy uczeń może przysłać tylko jednego screena lub zdjęcie!!!

Dla trzech klas w obu kategoriach wiekowych, które zdobędą najwięcej kilometrów przewidziane są nagrody.

!!!Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, do aktywności wybierajcie miejsca bezpieczne, ku temu przeznaczone i aktualnie dozwolone!

Zachęcamy do sportowej zabawy!!!