15 marca Dzień św. Patryka - patrona Irlandii

koniczynaPo raz kolejny nasza szkoła świętowała Dzień św. Patryka - patrona Irlandii. Tego dnia dominował kolor zielony. Wszechobecne były koniczynki, flagi irlandzkie i wesołe skrzaty z rudą brodą. Ważnym elementem obchodów Dnia św. Patryka były konkursy.

Uczniowie klas IV-VI mogli przynosić plakaty przedstawiające najważniejsze informacje dotyczące patrona Irlandii, tego kraju i święta. Z kolei najmłodsi uczyli się piosenek i wierszyków dotyczących nie tylko tego wydarzenia, ale również kojarzonych z wiosną.
A oto laureaci:

I m. Szymon Wójcik (kl. IIa), II m. Amelia Zgórska i Oliwia Kopacz (kl. Id), III m. Ada Zakrzewska i Martyna Formela (kl. IIId),
Wyróżnienia: Tosia Matyjaszek (IIa), Lila Gierczak (IIIa), Amelia Smolińska (IIId).
Zorganizowano konkurs na klasę, która będzie miała największą liczb osób ubranych na zielono i przyozdobionych w symbole związane z tym dniem. Czekamy na ogłoszenie wyników. (zdjęcia)

organizatorzy: A. Wołczuk, K. Gwardiak, A. Kareh