7 kwietnia klasa 1c odwiedziła teatr lalki Tęczę, aby obejrzeć przedstawienia "Pippi Pończoszanka". W spektaklu poza aktorami na scenie występowały lalki teatralne.

Ta różnorodna forma sceniczna w bardzo ciekawy sposób stworzyła bajkowy świat pełen przygód wesołej i niezwykłej dziewczynki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie , często reagowały śmiechem śledząc losy bohaterki. Po spektaklu uczniowie zostali zaproszenie prze aktorów na lekcję teatralną. Poznały tajniki pracy w teatrze, zapoznały się z rodzajami lalek, oglądały ich wykonanie. Aktorki bardzo szybko nawiązały kontakt z dziećmi i zaprosiły do wspólnej zabawy. Uczniowie, pod okiem profesjonalnych aktorów odegrali scenki z wykorzystaniem lalek. Swoje zadanie wykonali znakomicie.