pierwszaki

W dniach 12 - 25 marca 2020 r. z sekretariatem Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku
można kontaktować się telefonicznie
w godz. 800 - 1400  tel. 59-841-79-80 lub 791-223-483

Rekrutacja do klas I będzie przebiegała zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem,
ale tylko drogą elektroniczną przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2A - 04.Z wizytą w Bałtyckiej Galerii Sztuki

edukacja6 marca klasa 2a wraz z wychowawcą p. Ireną Dwulit-Czerwonką wybrała się do Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej na wystawę zbiorową pt. "Z peryferii". Tytuł wystawy nie mówił zbyt wiele, a właściwie dzieci nie umiały określić tematyki wystawianych prac.

Dopiero na miejscu okazało się, że niewielka wystawa przedstawia prace współczesnych artystów, w tym pani Weroniki Teplickiej, którzy na co dzień tworzą w małych miejscowościach i wioskach.Zaprezentowane obrazy, fotografie, eksponaty i rzeźba wywołały u uczniów różnorodne skojarzenia oraz zróżnicowane interpretacje dzieł. Przewodniczka pani Małgorzata Różańska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała uczniom o wszystkich pracach, a następnie w samym centrum galerii przygotowała miejsce do pracy twórczej.
Zadaniem dzieci było wykazanie się kreatywnością przy tworzeniu dzieła na uprzednio wylosowany temat. Do dyspozycji dzieci były kolorowe figury geometryczne i otwarte umysły. Każdy powstały obraz był ciekawy i jedyny w swoim rodzaju. Dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, sprawność manualną i wrażliwość artystyczną. "Mali odbiorcy sztuki" oswoili się z nowym miejscem jakim jest galeria i już oczekują na kolejną wystawę. (zdjęcia)

SZTUKA WSPÓŁCZESNA NIE JEST NIEZROZUMIAŁA TRUDNA I NUDNA!!!

notatka i zdjęcia:
Irena Dwulit-Czerwonka

Dodatkowe informacje

Projekt pn. "E-administracja, E-szkola -wdrożenie interaktywnych uslug administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
ue
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013