21 kwietnia w naszej szkole odbył się XXI Miejski Konkurs Recytatorski „Przez poezję z humorem”, którego pomysłodawczyniami i organizatorkami od początku jego istnienia jest pani Alicja Jaroszewicz – Sycz i Grażyna Krupiarz.

Jego celem jest propagowanie poezji wśród dzieci, kształtowanie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną oraz rozwijanie zdolności związanych z recytacją. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów, ich opiekunów oraz rodziców z 7 szkół. W konkursie wzięło udział 20 dzieci z klas I – III. Oceny recytacji dokonała komisja w składzie: Maria Dymarkowska, Katarzyna Kubiś oraz Anna Sowicz. Panie miały trudne zadanie, albowiem ubiegłoroczni recytatorzy w większości prezentowali wysoki poziom. Wybrane wiersze były bardzo ciekawe, a przede wszystkim zabawne. W czasie ich recytacji zebrana publiczność dobrze się bawiła. Humor w poezji przełożył się na dobry humor widzów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I

I miejsce – Zofia Chełska (SP 3)

II miejsce – Dominika Wieczorek ( SP8)

III miejsce – Kaja Krzemińska (SP5)

Kategoria klas II

I miejsce – Blanka Bukowska (SP10)

II miejsce – Wiktoria Śliwka (SP5)

III miejsce – Gaja Olczak (SP3)

Kategoria klas III

I miejsce – Karen Kulągowska ( SP10)

II miejsce – Helena Mickiewicz (SP8)

III miejsce – Józef Krawiec ( SP16)

Wyróżnienia – Kacper Biernacki, Iga Czekała, Zuzanna Klimkowska, Hanna Kalejta, Oliwia Miniszewska, Daria Kowalska, Fabian Wodyk, Blanka Bukowska, Zuzanna Kiepuszewska, Emilia Janukiewicz, Liliana Orwat i Iga Grochowska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. W przerwie goście zostali poczęstowali słodkim batonikiem oraz napojami. Serdecznie dziękujemy pani Ani Bajer za pomoc w przygotowaniu sali. Dziękujemy uczniom z klasy 6b" Antoniemu Harasim, Hannie Sorbian i Amelii Skawińskiej za prowadzenie konkursu.