Klan Książkożerców z klasy 8a razem z Wychowawczynią odwiedzili filię biblioteki miejskiej i poznali jej księgozbiór.

Pani Alina Jesioch, bibliotekarz w tej filii pokazała, jak korzystać z warsztatu informacyjnego biblioteki w poszukiwaniu książek na określone tematy. Przyda się w średnich szkołach, jak nic! Nasi uczniowie błyskawicznie opanowali sztukę korzystania z komputerowego katalogu, bezbłędnie poruszali się w labiryncie regałów szukając książek, poznali działy UKD i sygnatury, i szybko znajdowali interesujące ich tytuły jak wytrawni poszukiwacze skarbów. Nasze „ósmaki” chyba pokochają książki i czytanie, bo czuli się w bibliotece, jak ryby w wodzie. W dodatku umówili się z panią Aliną na kolejne spotkanie w bibliotece!