22 stycznia klasa 2c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w filii nr 8.

Uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki miejskiej. Poznali zbiory biblioteczne współczesnych bibliotek, rodzaje książek i etapy ich powstawania. Okazało się, że uczniowie posiadają sporą wiedzę na temat biblioteki, więc podzielili się nią, aktywnie uczestnicząc w lekcji. Następnie zostali zaproszeni do Działu Gromadzenia, opracowywania i kontroli zbiorów, który zajmuje się opracowywaniem nowo zakupionych książek i wprowadzaniem ich na stan biblioteki oraz statystyką księgozbioru. Dzieci miały też możliwość obejrzenia książki dla dzieci, wyszukania autora i zapoznania się z jej tematyką. Na koniec wykonały zakładki do książek według własnego pomysłu i część z nich pozostawiły w bibliotece dla czytelników. Do szkoły wróciły z wypiekami na twarzy i postanowieniem ponownej wizyty w bibliotece miejskiej.