Zaprzyjaźnioną z naszą „Ósemką” filię biblioteki miejskiej przy ul. Braci Gierymskich odwiedzili dziś uczniowie klasy 4b.

To było ciekawe doświadczenie, bo od dziś nasi uczniowie wiedzą już, jak bez pomocy bibliotekarza znaleźć wśród tylu tysięcy książek tę jedyną, najbardziej potrzebną. Najpierw jednak wszyscy porozmawiali z panią Aliną Jasiocha o specyfice biblioteki publicznej, potrafili wskazać różnice między biblioteką publiczną a biblioteką szkolną, nauczyli się korzystać z komputerowego katalogu biblioteki, a nawet dokładnie zrozumieli na czym polega różnica między sygnaturą a numerem inwentarzowym książki. W kolejnym kroku nasi czwartoklasiści poradzili sobie wspaniale z zadaniami przydzielonymi każdej grupie przez panią bibliotekarkę i bez najmniejszego problemu poruszali się między regałami, łatwo znajdowali na półkach książki, bo bezbłędnie odczytywali wskazówki „ukryte” w UKD. Nasi uczniowie zapowiadają się na czytelników z prawdziwego zdarzenia!