12 maja odbyła się kolejna edycja projektu

edukacyjno- kulturalno- sportowego "Dzień Europy". Uczniowie klas IV- VIII zaprezentowali na holu szkolnym stoiska wystawiennicze, promujące wylosowany wcześniej kraj UE. Klasy młodsze brały udział w europejskich rozgrywkach sportowych. Każda klasa reprezentowała barwy wylosowanego kraju oraz przygotowała kolaż na jego temat. Projekt ma formę konkursu -Jury nagrodziło voucherem o wartości 350 zł i Pucharem Dyrektora Szkoły najatrakcyjniejsze stoisko- Grecję (klasa VIII b) za walory estetyczne, wkład pracy, różnorodność elementów i kulinaria. Klasy- 1a, 2a i 3c , za zwycięstwo w rozgrywkach sportowych otrzymały Puchary Dyrektora Szkoły i vouchery o wartości 150zł. Poza konkursem prezentowane były stoiska związane z realizacją projektów: Turcja Projekt Erasmus +,, Tacy sami w jednym świecie'' i Portugalia Projekt PO WER . W tym roku na imprezie mieliśmy zaszczyt gościć nauczycieli z Turcji oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Uczniowie , rodzice i wychowawcy wykazali bardzo duże zaangażowanie i kreatywność przy organizacji wydarzenia.