Klasy 5c, 5d oraz 7a pod opieką p. Magdaleny Piórkowskiej na języku polskim biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Polak ma essę!”.

Głównym założeniem projektu jest utrwalenie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów, tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, pomoc w rozwijaniu naturalnej kreatywności dzieci i nauki poprzez zabawę, doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi i naturalnego wyrażania odczuć.

Udział w projekcie polega na wykonaniu 8 wybranych zadań z listy i zrealizowaniu ich do 31.05.2023.

Klasa 7a wykonała zadanie 6. – Archaizmową zgaduj zgadulę. Uczniowie przy okazji omawiania cyklu „Trenów” Jana Kochanowskiego starali się odgadnąć znaczenia niektórych archaizmów.