Projekt „W kompetencje gramy – wszyscy wygrywamy” w SP8 zakończony!
Z ogromną dumą i radością ogłaszamy oficjalne zakończenie międzynarodowego projektu mobilności kadry edukacyjnej „W kompetencje gramy – wszyscy wygrywamy”. Przez 18 miesięcy nasza szkoła realizowała ambitne działania o wartości aż 50 828,00 EUR, pozyskując dofinansowanie ze środków unijnych i krajowych! Pokazaliśmy, że Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku to absolutny lider nowoczesnej edukacji w regionie.
Informacja o finansowaniu: Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Działania prowadzono na prestiżowych zasadach programu Erasmus+ (Numer projektu: 2024-1-PL01-KA122-SCH-000218125).
GŁÓWNY CEL PROJEKTU: Droga ku nowoczesności i standardom europejskim
Głównym celem tego nowatorskiego przedsięwzięcia było podniesienie kluczowych kompetencji naszej kadry dydaktycznej oraz specjalistów. Postawiliśmy na intensywny rozwój biegłości językowej (język angielski) oraz opanowanie najbardziej zaawansowanych narzędzi cyfrowych w edukacji. Wszystko po to, aby otworzyć naszą szkołę na stałą współpracę międzynarodową, przełamać wszelkie bariery komunikacyjne i zaoferować naszym uczniom naukę na najwyższym, światowym poziomie!
REZULTATY: Imponujące liczby i międzynarodowy zasięg
Nasza kadra spisała się na medal, realizując zadania projektowe z niespotykanym zaangażowaniem. Efekty te robią ogromne wrażenie:
- 25 mobilności zagranicznych – nasi nauczyciele, pedagodzy, logopedzi i psycholodzy wzięli udział w szkoleniach i wizytach studyjnych w całej Europie!
- Szkolenia w europejskich metropoliach – zdobyliśmy wiedzę na eksperckich kursach w Splicie (Chorwacja), Berlinie (Niemcy) oraz Budapeszcie (Węgry).
- Prestiżowe wizyty Job Shadowing – nasi reprezentanci podglądali najlepsze praktyki edukacyjne, prowadząc bezpośrednie obserwacje pracy w szkołach partnerskich w Hiszpanii, Czechach oraz na Łotwie!
NAJWIĘKSZE KORZYŚCI: Kto i co wygrał?
DLA UCZNIÓW – Najwyższa jakość nauki i okno na świat!
- Niezwykle atrakcyjne lekcje: Dzieci zyskały bezpośredni dostęp do interaktywnych metod nauczania oraz nowoczesnych technologii angażujących kreatywność i krytyczne myślenie.
- Aż 10 innowacji pedagogicznych: Wprowadziliśmy do klas fascynujące innowacje językowe i cyfrowe, w tym elementy metody CLIL (nauka przedmiotów zintegrowana z językiem angielskim).
- Projekty międzynarodowe eTwinning: Uczniowie już teraz współpracują online ze swoimi rówieśnikami z Europy, rozwijając empatię, tolerancję oraz pewność siebie. To także ogromna szansa na wyrównanie szans edukacyjnych dla każdego dziecka w Słupsku!
DLA SZKOŁY – Prestiż, duma i wielkie perspektywy!
- Wejście do elity Erasmus+: SP8 stała się oficjalną częścią aktywnej sieci wymiany międzynarodowej.
- Zagraniczne wymiany w zasięgu ręki: Dzięki nawiązanym relacjom, już tym roku nasza placówka będzie gościć nauczycieli oraz uczniów ze Słowacji, co otwiera drogę do przyszłych wyjazdów także dla naszych wychowanków!
- Lider innowacji: Umocniliśmy pozycję szkoły jako nowoczesnego, bezpiecznego i doskonale zarządzanego ośrodka edukacyjnego w regionie.
DLA NAUCZYCIELI – Profesjonalizm i skrzydła do działania!
- Koniec z barierami językowymi: Nasi pedagodzy doskonalili umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim.
- Europejskie certyfikaty: Każdy uczestnik otrzymał prestiżowy dokument Europass Mobilność, potwierdzający najwyższe kwalifikacje zawodowe na rynku europejskim.
- Dzielenie się sukcesem: Wypracowaną wiedzą i cyfrowymi rekomendacjami dzielimy się z całym środowiskiem słupskich pedagogów podczas lekcji otwartych i regionalnych szkoleń.
Podsumowując – ten projekt udowodnił, że potencjał Szkoły Podstawowej nr 8 jest nieograniczony! Tytułowe hasło sprawdziło się w stu procentach: W KOMPETENCJE GRAMY – I Wszyscy Wygrywamy!

