23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej zaczytanej Ósemce odbyło się spotkanie autorskie z panią Martą Burzyńską.

Nasz gość to poetka amatorka, absolwentka naszej szkoły, polonistka w LO IV i ZSM w Słupsku, mama bliźniaków-uczniów SP 8, Laureatka VIII Pomorskiego Konkursu Literackiego dla Nauczycieli - zdobywczyni I miejsca w kategorii poezja. Niebawem ukaże się antologia poezji m.in. z utworami p. Marty Burzyńskiej. Na spotkanie przybyli zaproszeni nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Pani Marta opowiedziała nam o swojej drodze do stania się poetką, swoich pisarskich inspiracjach i pasjach pozaliterackich. Zaprezentowała również kilka swoich wierszy oraz zachęciła do podjęcia próby tworzenia poezji, przygotowując zabawę wyrazami, której efekty można zobaczyć w szkolnej bibliotece. Spotkanie przebiegało w spokojnej, miłej atmosferze, a publiczność z zaciekawieniem słuchała opowieści poetki. Na koniec ustawiła się długa kolejka po autograf naszego gościa. Mamy nadzieję na więcej takich spotkań z twórcami.