W listopadzie w świetlicy szkolnej realizowany jest projekt edukacyjny "Kino w trampkach w domu i w szkole".

Założeniem projektu jest prezentacja filmów krótkometrażowych z różnych stron świata. Przedstawione historie  dotykają wielu tematów społecznych, kulturowych, psychologicznych. Każdy z filmów  przyporządkowany jest do danego tematu. Po wspólnym seansie można dalej go rozwijać, dzięki prostym kartom pracy, rozmowie, wymianie doświadczeń, dzieleniem się własnymi refleksjami. Pierwszy obejrzany przez nas film to "Chłopiec i ośmiornica". Po projekcji był czas na podzielenie się z innymi wrażeniami, myślami i emocjami. Nie możemy być razem w kinie ale możemy w naszej świetlicy zadbać o kinową atmosferę.