W miesiącu listopadzie i grudniu odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu literacko-plastycznego dla klas I-III pt. : „Czy znasz baśnie Andersena? Ze względu na zdalne nauczanie w konkursie wzięła udział mniejsza ilość uczniów. Uczestnicy stanęli jednak  na wysokości zadania i przekazane prace były bardzo ciekawe.

Uczniowie klas pierwszych wykonali ilustracje do ulubionych baśni Andersena, natomiast uczniowie klas trzecich przedstawiali swoje ulubione postaci z baśni w formie rysunkowej. Dodatkowo prezentowali swoje umiejętności literackie, opisując wybraną  postać w formie rymowanki. Były piękne Calineczki, Ołowiane Żołnierzyki, Brzydkie Kaczątka i  Małe Syrenki. Tegoroczna edycja konkursu, chociaż wyjątkowa, okazała się bardzo ciekawa. Zapraszamy za rok.

Najładniejsze prace wykonali:

W kategorii klas pierwszych – Aleksander Ogrzebacz – klasa 1a

W kategorii klas trzecich- Alicja Sklenarska i Judyta Podlasek z klasy 3a.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Dziękuję za wieloletnią współpracę przy organizacji konkursu koleżance ś.p.  Małgosi  Łapińskiej-Wencławskiej.

                                                                                             Irena Dwulit-Czerwonka