2 lutego w klasie 1 c odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci z radością czekały na moment, kiedy będą mogły przyjść do szkoły w przebraniu. Rano zjawiły się księżniczki, jednorożec, diabełek, Indianka, krokodyl i wiele wspaniałych postaci z dziecięcych bajek.

Pierwszoklasiści spisali się na medal. Z pomocą wychowawczyni Grażyny Krupiarz zamienili klasę na salę balową. Chłopcy dmuchali balony, dziewczynki układały na stołach smakołyki zakupione przez rodziców. Po omówieniu zwyczajów karnawałowych w Polsce i na świecie przyszedł czas na pierwszy taniec. Była to samba, której uczniowie uczyli się obserwując ruchy instruktorów. Tańce przeplatane były wesołymi konkursami. Był taniec z balonem między głowami, taniec na gazetach, taniec w parach, w których jedna z osób miała do nogi przywiązany balon, który należało przebić. Kilkoro rodziców przekazało różne rzeczy i można było nagradzać dzieci za wygrane konkursy oraz zaangażowanie. Moment losowania nagród był bardzo emocjonujący i radosny. To była pierwsza taka zabawa w 1 c i trzeba przyznać, że była bardzo udana. Panowała miła atmosfera, dzieci rywalizując cieszyły się też z sukcesów innych. Ze względu na kontuzję nogi nie mogła w zabawie uczestniczyć jedna z dziewczynek, ale przysłała nam zdjęcie, na którym jest przebrana za Harrego Pottera, którego jest fanką. Można ją również podziwiać w w galerii zdjęć, do której obejrzenia zapraszamy.