W lutym 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku trwała zbiórka darów na rzecz chorych na Covid-19 z Wojewódzkiego  Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka  w Słupsku.

Akcję zainicjowała klasa 2b zachęcając uczniów klas I-III do udziału w tej zbiórce. Zebrano mydła, szczoteczki i pasty do zębów, ręczniki i chusteczki papierowe, kremy, maszynki do golenia, napoje.  26.02.2021 r. dary zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala w Słupsku i tam  przekazane jego przedstawicielowi.  Za zaangażowanie i okazane serce wszystkim Uczniom i ich Rodzinom, które ofiarowały tak potrzebne chorym produkty bardzo serdecznie dziękujemy .

                                                                                                                                                     Uczniowie  klasy 2 b i wych. Beata Kostrzewa