„Zaczarowana zagroda” A. i CZ. Centkiewiczów, to lektura, którą poznaje już kolejne pokolenie. Jest ona ponadczasowa, a zawarte w niej treści żywo interesują dzieci. Uczniowie klasy 1 c byli nią zachwyceni.

Dzieci poznały warunki panujące na Antarktydzie i odkryły tajemnicę zaczarowanej zagrody. Zwierzęcy bohater – pingwin Elegancik, wzbudził ogromną sympatię. Pierwszoklasiści zgłębili wiedzę na temat tych sympatycznych, fantastycznych ptaków. Wiedzą, że są one znakiem rozpoznawczym bieguna południowego. Pingwiny znalazły się w wielu odsłonach na pracach plastycznych. Cykl lekcji z lekturą zakończył się wykonaniem makiet zaczarowanej zagrody. Każdy uczeń miał udział w ich powstaniu. W czasie pracy dzieci wykazały się świetną organizacją i umiejętnością przydzielania zadań. To kolejny projekt, który niewątpliwie zintegrował klasę.