Tegoroczny CodeWeek 2021 został zakończony. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska od lat jest w czołówce. Na ten moment zajmujemy 3. miejsce. Uczniowie naszej szkoły również dołożyli "cegiełkę" do tego sukcesu.

W minionym tygodniu, mimo nauki zdalnej, klasa 2c pod kierunkiem Grażyny Krupiarz podjęła wyzwanie i wzięła udział w CodeWeek. "Kodujemy z bohaterami Minecraft", to temat zgłoszonej aktywności. Już wcześniej drugoklasiści poznawali przygody bohaterów Minecrafte za pomocą kodów na stronie www.code.org. Ze względu na ograniczony czas nie udawało się zakończyć wszystkich poziomów gry. Tym większość dzieci z 2 c przeszły wszystkie poziomy i otrzymały certyfikaty świadczące o ich umiejętnościach programistycznych. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do dalszej aktywności, albowiem jeszcze do końca grudnia można zgłaszać i realizować aktywności związane z programowaniem.