Uczniowie klasy 2c wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON. Jej celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały „Niebajkę o Powstaniu Warszawskim”.

Historia w nim pokazana oparta na relacji dziadek – wnuczka, w prosty sposób wyjaśnia dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokazuje też, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz o ich postawie w czasie walk o wolną Polskę. Spektakl był doskonałą okazją do rozmowy na temat patriotyzmu i tego jak w czasie pokoju można okazywać miłość do swojego kraju. Drugoklasiści wykonali piękne kartki, które zostaną wysłane do tych, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. Umieścili na nich symbole kojarzące się z tym trudnym czasem oraz życzenia. Mamy nadzieję, że na twarzach tych, którzy je otrzymają pojawi się uśmiech.