22.11.2021r. Uczniowie z klasy 1a i 1c wybrały się na wycieczkę autokarową do Fabryki bombek „Glass Color” w Koszalinie. Zwiedzanie obejmowało cały proces powstawania świątecznych ozdób

- od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pani nad palnikiem ogniowym, rozgrzewała szkło, a następnie wydmuchiwała bańki odpowiedniego kształtu, np. szyszki, grzybka, kuli, bałwanka. Kolejny etap, to srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. dekoratorni dzieci obserwowały jak panie malowały wzory na bombkach, nanosiły na nie brokat. W tym miejscu pierwszoklasiści mogli samodzielnie ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone, pełne wrażeń. Każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem.