Mikołajki, to dzień pełen emocji dla każdego dziecka. Taki też był szkolny dzień dla uczniów z klasy 2c. Wszystkie dzieci przyszły przebrane za postacie, które kojarzą się z tym czasem. Były mikołaje i mikołajki, renifery, elfy.

Uczniowie wysłuchali legendy o św. Mikołaju, dowiedzieli się kto przynosi dzieciom prezenty w innych krajach, wzięli udział w lekcji z cyklu „Nauka w plecaku”, prowadzonej przez panią Sabinę Piłat – „Jak spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja?”. W czasie tych zajęć dzieci wykonywały notatkę graficzną. Na mapach myśli znalazła się flaga Finlandii, ulubione potrawy Mikołaja, renifery i inne zapamiętane wiadomości. Pani Sabina Piłat przeprowadziła wywiad z Mikołajem, który pozdrowił po polsku dzieci. Drugoklasiści mieli okazję zobaczyć jego biuro oraz wioskę, w której mieszka. Nie zabrakło też mikołajkowego programowania i kodowania. Uczniowie wykonali zadanie „Przybądź święty Mikołaju” z programu „Uczymy dzieci programować”. Dzieci pracowały w grupach i kodowały odpowiednimi sekwencjami kolorów trasę dla ozobota. Nie była to zwykła trasa, a trasa w kształcie kogoś, na kogo czekają wszystkie dzieci. Odbyła się również sesja fotograficzna na szkolnym holu, by uwiecznić ten wyjątkowy dzień i piękne przebrania uczniów. Niewątpliwie mikołajki w 2 c przyniosły dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji.