25 marca klasa 1c ponownie odwiedziła Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej. Tym razem zaproszono uczniów na wystawę zbiorową pod wspólnym tytułem "Z Peryferii". Na początku wizyty, wspólnie z panią prowadzącą zajęcia, dzieci wyjaśniały znaczenia słowa peryferie. Burza mózgów, zdjęcia, skojarzenia, pozwoliły dzieciom

zrozumieć trudne słowo. Następnie wspólnie obejrzeliśmy ciekawą wystawę prac, wykonanych z różnorodnych materiałów takich jak: piasek, siatka, suche rośliny. Największe zainteresowanie u dzieci wzbudził kopiec usypany z piasku z ciekawą metalową konstrukcją. Po obejrzeniu wystawy uczniowie pod okiem specjalisty wykonywali prace plastyczne techniką kolażu. Zadaniem dzieci było umiejętne połączenie elementów typowych dla miasta i peryferii. Efekt pracy okazał się bardzo ciekawy. Po wizycie w Galerii, uczniowie cieszyli się piękną wiosenną pogodą na spacerze oraz spędzając czas na pobliskim placu zabaw. Wspólnie odnaleźliśmy wiele oznak prawdziwej wiosny. To był bardzo przyjemny, ciekawy i radosny dzień.