29 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Przez poezję z humorem", który od 20 lat organizuje pani Alicja Jaroszewicz - Sycz oraz pani Grażyna Krupiarz. Uczniowie z klas młodszych mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich.
Celem konkursu jest popularyzacja poezji polskiej,
rozwijanie zainteresowań sztuką recytacji kulturą słowa, wzbogacanie repertuaru recytatorskiego oraz wyłonienie uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na XX Miejskim Konkursie o tymże tytule. Z każdej klasy występował jeden uczeń. Każdy uczestnik zaprezentował jeden utwór autorstwa polskich poetów, a jedynym kryterium był występujący w nim humor. Wybór był bardzo trudny. Oprócz organizatorek w komisji była również pani Beata Stefaniec. Przy ocenianiu brano pod uwagę opanowanie tekstu, interpretację oraz dykcję. Różnica punktów między niektórymi uczniami była minimalna. W rezultacie naszą szkołę będą reprezentować:
- w kategorii klas pierwszych - Daria Kowalska z klasy 1a
- w kategorii klas drugich - Marcelina Buśkiewicz z klasy 2a
- w kategorii klas trzecich - Oskar Nikadon z klasy 3 c.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniały występ. Zapraszamy do wysłuchania wierszy na naszą stronę na Facebooku.