21 marca odbył się szkolny konkurs plastyczny inspirowany twórczością H. Matissea pod hasłem "Wiosna malowana nożyczkami".
Dzieci poznały postać tego niezwykłego artysty, który pod koniec swojego życia nie był w stanie malować,więc stworzył wiele dzieł, w których wykorzystywał elementy wycinane nożyczkami. Te dzieła były bardzo charakterystyczne. Miały motywy roślinne i odpowiednio dobrane kolory. Nasi uczniowie w swoich pracach starali się naśladować styl artysty i powstały fantastyczne, niepowtarzalne obrazy.
Z przyjemnością informujemy, że laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Kasper Kolman - 2c
II miejsce - Aniela Ziółkowska - 2c
III miejsce - Kuba Lemieszko - 2a
Wyróżnienia otrzymali:
Daria Kowalska - 1a
Julia Badowska - 1a
Marcelina Buśkiewicz - 2a
Natan Szerszeń - 2c
Aurelia Miara - 3a
Tymoteusz Bukowski - 3b
Malwina Pytkowska - 3b
12 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, wyróżnień i nagród. Konkurs zorganizowały panie: Alicja Jaroszewicz - Sycz, Beata Kostrzewa oraz Grażyna Krupiarz. Nauczycielka plastyki, pani Anna Bajer, była przewodniczącą komisji oceniającej prace.