13 maja klasa 2 c odwiedziła Filię nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci zostały zaproszone na zajęcia związane z obchodzonym Tygodniem Bibliotek. Na ich początku dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z biblioteką, książkami.

Ciekawa opowieść prowadzącej była okraszana pięknymi zdjęciami. Głównym jednak celem było wykonanie plakatów promujących bibliotekę oraz udział w happeningu. Niektórzy z tej okazji przebrali się w bajkowe stroje. Plakaty uczniowie wykonywali w zespołach i pokazali jak wspaniale potrafią planować oraz wykonywać wspólną pracę. Na zakończenie zajęć drugoklasiści w asyście pań pracujących w bibliotece oraz wychowawczyni udali się na spacer osiedlowymi uliczkami. Z dużym zaangażowaniem wręczali przechodniom książki oraz ulotki zachęcające do czytelnictwa. Ten barwny pochód wzbudzał uśmiechy wśród spotkanych ludzi. Happening zakończył się w szkole, gdzie dzieci podzieliły się wrażeniami z panią dyrektor oraz zaniosły plakaty do szkolnej biblioteki. Zachęceni akcją, w której wzięli udział wypożyczyli książki. Mamy nadzieję, że świadomość czytelnicza wzrośnie nie tylko w 2 c.