W ramach projektu „Zabawa sztuką” 17 maja klasa 2c odwiedziła Galerię Sztuki Współczesnej mieszczącą się w Baszcie Czarownic. Wizyta została poprzedzona spacerem po nowo otwartych bulwarach.

Dzieci zachwycone były blaszanymi instrumentami umieszczonymi nieopodal pomnika Fryderyka Chopina. Trudno było je oderwać od „muzykowania”. Celem wycieczki do galerii było między innymi obejrzenie wystawy rzeźb świetlnych „Pająki”. Autorką 18 rzeźb jest Alicja Biała. Liczba 18 jest symboliczna i nawiązuje do tego, iż w XVII wieku w baszcie stracono 18 kobiet. Pani Magdalena Różańska zapoznała dzieci z historią obiektu oraz opowiedziała o wystawie. Po jej obejrzeniu uczniowie wzięli udział w niezwykle ciekawych warsztatach plastycznych. Pracowały w zespołach. Zadaniem każdego z nich było stworzenie portretu składającego się z narysowanych wcześniej i wyciętych elementów twarzy. Powstały bardzo interesujące prace. Nasi uczniowie niewątpliwie stali się twórcami dzieł. Ich zaangażowanie zostało uwiecznione na zdjęciach, do obejrzenia których zapraszamy.