Dnia 31 maja 2022 roku w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Rejs po wiedzę - rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli poprzez edukację morską i żeglarską" uczniowie klas III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Przewłoki i Ustki.


W wiosce rybackiej w Przewłoce dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których zdobyły wiedzę na temat budowy statków, komunikatów kodowych, stosowanych do sygnalizacji w żegludze oraz własnoręcznie wykonały żaglówki z przygotowanych materiałów.
W porcie w Ustce, powitał nas bosman portu. Pan Hubert opowiedział uczniom o samym porcie oraz o zasadach obowiązujących cumujące w nim jednostki. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na kutrze rybackim. Właściciel kutra odpowiadał na liczne pytania dzieci na temat pracy rybaka, łowionych w Bałtyku ryb, a także oprowadził nas po zakamarkach swojej łodzi.
Wycieczka bardzo podobała się uczniom i dostarczyła im wielu wrażeń.