7 października uczniowie klasy 3c wybrali się na wycieczkę do Parku Kultury i Wypoczynku. Pogoda tego dnia była cudowna. Było ciepło, świeciło słońce, przyroda przystroiła się w złote, czerwone, brązowe, rude barwy. Park wyglądał bajecznie.

Celem wyprawy trzecioklasistów była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Dzieci w zespołach wykonywały mapę myśli, na której zapisywali swoje spostrzeżenia. Te zapiski będą prezentować na lekcji przyrody. Dodatkową atrakcją wycieczki było poszukiwanie malowanych kamieni w ramach akcji #slupskiekamyki oraz ukrycie swoich kamieni, które wykonywali na lekcji techniki. Dzieci miały również zebrać kolorowe liście na lekcje plastyki, ale bardziej atrakcyjne dla nich były kasztany. Te na pewno wykorzystane zostaną na lekcji techniki. Spacer po parku zakończył się odpoczynkiem, a raczej dużą aktywnością fizyczną na siłowni. Wspólnie spędzony czas w tak pięknych okolicznościach przyrody pozostawi miłe wspomnienia.