W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3 c dołączyli do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego – „Wirtualne podróże”. Autorką projektu jest pani Sabina Piłat, która prowadzi na You Tube kanał „Nauka w plecaku”. 8 listopada trzecioklasiści uczestniczyli w kolejnej lekcji na żywo,

której tematem była Warszawa – stolica Polski. W tych zajęciach uczestniczyło prawie 1500 szkół z całej Polski. Wirtualna wycieczka po Warszawie przyniosła odpowiedzi między innymi na takie pytania:  Od kiedy Warszawa jest stolicą Polski? Jak narysować flagę Polski lub Warszawy? Jak wygląda historyczna Warszawa? Jak wygląda nowoczesna Warszawa? Jakie barwy ma Warszawa? Czym jeżdżą Warszawiacy? Jakie legendy związane są z naszą stolicą? W czasie tego spotkania uczniowie w skupieniu słuchali prowadzącej i jednocześnie wykonywali mapę myśli. Po kilku tego typu lekcjach notatki graficzne nie są już tajemnicą. Te notatki oraz doświadczenia dzieci były bazą do rozmowy o naszej stolicy.