Dnia 18.11.2022r. w słupskim MCK-u odbył się 30 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MINIVOCAL 2022, w którym naszą szkołę reprezentował zespół z klas I - III „Słoneczka” i solistka z klasy Ia – Alicja Szyszka pod opieką pani Iwony Sazon.

Zespół zaprezentował się w następującym składzie: Ia- Ala Szyszka, IIb – Hania Brzykcy, IIc – Michelle Porada, IIIa – Marcelina Buśkiewicz, IIIb – Michalina Jażewicz, IIIc – Aniela Ziółkowska , Hania Jakubczak, Marta Zach i Elenka Wojciechowska. Organizatorem konkursu był Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku. Celem konkursu było upowszechnianie wartościowych utworów wokalnych dla dzieci i młodzieży, prezentacja dorobku artystycznego środowisk dziecięcych i młodzieżowych oraz popularyzacja Słupska i regionu. Zespół „Słoneczka” wyśpiewał zaszczytne I miejsce. Natomiast występ naszej solistki Ali Szyszki, która po raz pierwszy zadebiutowała na scenie, został wyróżniony. Dzieci zachwyciły śpiewem, aranżacją ruchową oraz swoim urokiem. Gratulujemy!