Uczniowie z klasy 1 a, pod kierunkiem wychowawczyni Grażyny Krupiarz, w roku szkolnym 2023/2024 realizują innowację pedagogiczną w oparciu o Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie”.

Głównym celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu, zachęcenie do „opuszczenia” sali lekcyjnej i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. 21 września dzieci zrealizowały pierwsze zadanie: Obserwacja chmur- wykonanie pracy plastycznej; malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury. Na lekcji przyrody uczniowie dowiedzieli się skąd się biorą chmury oraz jakie są ich rodzaje i co zwiastują. Następnie udali się na trawiasty teren szkoły, gdzie na swoich kocykach obserwowali chmury, a potem je rysowali pastelami na niebieskich kartkach. To była radosna lekcja plastyki i okazja do relaksu na świeżym powietrzu.