Uczniowie z klasy 1a pod kierunkiem wychowawczyni Grażyny Krupiarz, wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 2023. CodeWeek, to oddolna, europejska inicjatywa, której celem jest popularyzacja nauki programowania

oraz zwiększenie świadomości społecznej na jej temat. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tym niezwykłym wydarzeniu. Wychowawczyni zgłosiła i przeprowadziła 3 aktywności związane z programowaniem. Uczniowie wykonali jesienne kodowanie na wirtualnej macie, na planszy oraz pierwszy raz programowali trasę dla ozobota. Zajęcia z ozobotem były powiązane z edukacją przyrodniczą. Na ich wstępie pierwszoklasiści zostali zapoznani z grzybami jadalnymi i trującymi. Następnie otrzymali planszę z trasą, którą należało tak zaprogramować, aby ozobot zbierał grzyby jadalne, a omijał te, których zbierać nie należy. W tym celu musieli stosować kolorowe kody takie jak: skręć w lewo, zatrzymaj się na 3 sekundy, jedź prosto, zawróć na końcu linii, koniec gry. To zadanie wykonywali w parach. Wspaniale sobie z nim poradzili wykazując się również umiejętnością współpracy z rówieśnikami. Ileż radości było, gdy ozobot przejechał trasę zgodnie z warunkami. Zabawa w kodowanie i programowanie bardzo spodobała się naszym uczniom i na pewno w przyszłym roku również weźmiemy udział w CodeWeek. Klasa 1a zdobyła 3 certyfikaty, a tym samym zapisała się w historii Europejskiego Tygodnia Kodowania 2023.