4 marca uczniowie a klasy 1 a wzięli udział w warsztatach plastycznych w Pracowni Ceramicznej SOK „Rękodzielnia”. Klasa uczestniczy w innowacji „Klasa w terenie”, zatem to wydarzenie było jednocześnie realizacją zadania „Plastyka w terenie”.

Lepszego miejsca na takie zajęcia chyba nie można było wybrać. W pracowni nasi uczniowie zostali serdecznie przyjęci i pod opieką instruktorek zgłębiali tajniki lepienia z gliny. Prowadzące zajęcia panie w bardzo interesujący sposób opowiadały o tym czym jest glina, gdzie w Polsce występują złoża gliny i zapoznały dzieci z metodą lepienia „błotko do błotka”. Niektórym wydawało się, że glina to taki sam materiał jak plastelina, ale szybko okazało się, że elementy nie trzymają się bez zastosowania wyżej wymienionej metody. Podstawą modelowania jest używanie wody. To ona pozwala na to, by glina była elastyczna. Pierwszoklasiści świetnie sobie poradzili i wykonali piękne prace. Efekt końcowy pokażemy w późniejszym czasie, albowiem czekają one na kolejny etap, czyli szkliwienie i wypalanie. Zajęcia były bardzo ciekawe i na pewno wrócimy jeszcze w to miejsce, by tym razem poznać inny rodzaj działalności aorystycznej.