11 września odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń: Alicji Jaroszewicz – Sycz, Moniki Somionki oraz Grażyny Krupiarz przygotowywali się do tego ważnego dla nich dnia.

Na uroczystości obecna była pani dyrektor Marta Dyjas, pani w-ce dyrektor Dorota Zach, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Dagmara Milewska oraz por. Zbigniew Has - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Temu ważnemu momentowi przyglądali się również rodzice. Ze względu na sytuację każdemu dziecku mógł towarzyszyć jeden rodzic. Pani Joanna Domaszk czuwała nad przebiegiem uroczystości, zaś uczniowie klasy 4 c: Wiktor Nikadon, Natasza Czernyhowska i Iga Krefta witali swoich młodszych kolegów i koleżanki w gronie społeczności szkolnej. Po zaśpiewaniu „Piosenki na dobry początek”, odgadnięciu zagadek nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu każde dziecko zostało pasowane na ucznia naszej szkoły. Aktu tego dokonała pani dyrektor dotykając ramienia symbolicznym ołówkiem i wymawiając słowa: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 8 im. Żołnierzy armii Krajowej”. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Otrzymają również ufundowane przez rodziców kuferki z pomocami dydaktycznymi. Cieszymy się, że uczniowskie grono się powiększyło i życzymy pierwszoklasistom przeżywania w naszej szkole tylko radosnych chwil i wielu sukcesów w nauce.