15 września był Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole od wielu lat obchodzimy to miłe święto. Uczniowie klasy 1 c, pod kierunkiem wychowawczyni Grażyny Krupiarz, byli zaangażowani w wiele „kropkowych” aktywności.

Dzieci obejrzały film o małej Vashti i o jej wspaniałej nauczycielce, która sprawiła, że dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta była okazją do rozmowy na temat swoich talentów, bo każdy ma coś, co lubi robić, co robi bardzo dobrze, co sprawia mu radość. W tym dniu pierwszoklasiści przynieśli medale, dyplomy, nagrody, które otrzymali wcześniej w różnych dziedzinach. Dzieci z radością chwaliły się swoimi trofeami. Każde dziecko opowiadało o swoich talentach, a nauczycielka pomagała je nazwać. Był pokaz tańca czy też wokalne popisy. Ogromną ciekawość wzbudziła magiczna kolorowanka z aplikacji Quiver przygotowana z okazji tego niezwykłego święta. Nawet jak ktoś wątpił w swoje plastyczne zdolności, to przez tą pracę przekonał się, że potrafi wykonać wspaniałą pracę, a „ożywienie” kropki spowodowało duże poruszenie. Tego dnia powstały również piękne sowy wyklejane kropkami z plasteliny. Na szkolnym boisku wykorzystana została duża kropka do zabawy ruchowej. To w niej pierwszoklasiści chowali się na podany sygnał i wykonywali najdziwniejsze pozy. Rodzice również byli zaangażowani. Zadbali, by ich dzieci tego dnia miały stroje z kropkami. To był miły i wesoły dzień, w którym dzieci dowiedziały się wiele o swoich kolegach i koleżankach. Również wychowawczyni miała możliwość bliższego poznania swoich nowych uczniów.