Od 10 do 25 października trwa Europejski Tydzień Kodowania. Na mapie Code Week 2020 znalazła się też nasza szkoła. Uczniowie klasy 1 c, pod kierunkiem wychowawczyni Grażyny Krupiarz, przystąpili do tego wspaniałego wydarzenia.

Zostały zgłoszone 3 zajęcia, zatem otrzymaliśmy 3 certyfikaty, z których jesteśmy dumni. Na pierwszych zajęciach pierwszoklasiści wykonywali zadanie polegające na odczytywaniu pól na macie oraz kolorowanie ich według podanego kodu. Dodatkową trudnością było to, że odkodowali połowę obrazka, a drugą musieli dorysować zgodnie z układem symetrycznym. Dzieci wspaniale odkodowały sowy w barwach jesiennych. Klasa 1 c w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”. Kolejną aktywnością było wykonanie zadanie w ramach wyzwania „Cała Polska Programuje”Rysuję, maluję, koduję. Polegało ono na kreśleniu w parach kolorowych tras dla ozobotów. Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z ozobotami, zatem wielką radość im sprawiło obserwowanie jak te małe robociki zmieniają kolory wędrując po narysowanych trasach. Ozoboty pojawiły się również w trzeciej aktywności. „Marzę, myślę, konstruuję” – to zadanie polegało na stworzeniu planu miasta zawierającego trasy dla ozobotów. Nad tym zadaniem pracowała cała klasa. Część dzieci kreśliła trasy na długim arkuszu papieru, inne zaś rysowały, wycinały i naklejały elementy planu. Gdy plan był gotowy, uczniowie sprawdzali jak poruszają się po nim roboty. Każdy miał możliwość wypróbowania jak robocik pokonuje poszczególne etapy planu miasta. Wszystkie aktywności sprawiły pierwszoklasistom radość i były okazją do wspólnego działania. Klasa otrzymała dodatkowy certyfikat za udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje”.