BohaterOn - włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie symbolicznych kartek z życzeniami.

Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować młode pokolenie bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wrzesień upłynął na rozważaniach i zgłębianiu wiedzy na temat Powstania Warszawskiego i wydarzeń z 1944 roku.  Przez miesiąc uczniowie klas trzecich przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców. Układali i pisali życzenia bohaterom walk. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje wychowawcze, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli poznać historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.

Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.