Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” uczniowie klasy 1 c wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Grażynę Krupiarz,

których celem było poznanie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością wzrokową, kształtowanie empatii i tolerancji. W oparciu o prezentacje oraz film "N jak niewidomy” dzieci dowiedziały się jakie są potrzeby tych osób oraz jak można im pomóc w różnych sytuacjach. Dowiedziały się w jaki sposób czytają i piszą osoby niewidome, były pełne podziwu dla talentów uczniów uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Po wysłuchaniu listu od Adama, ucznia tej szkoły, zdały sobie sprawę z trudności, z jakimi muszą się mierzyć osoby z dysfunkcją wzroku. Pierwszoklasiści wcielali się w osoby niewidzące realizując różne zadania. Przechodzili z zamkniętymi oczyma po drodze, na której były przeszkody. Pomagali sobie przy tym wskaźnikiem, który doskonale zastępował białą laskę. Korzystając z rad zawartych w filmie edukacyjnym byli przewodnikami osoby niewidomej. Po każdym zadaniu dzieli się wrażeniami. Dzieciom towarzyszył niepokój i niepewność. Przez moment mogły czuć się jak osoby, które nie widzą. Nie było to dla nich łatwe doświadczenie. Miejmy nadzieję, że dzięki udziałowi w tej kampanii uczniowie klasy 1 c będą bardziej wrażliwi na problemy osób niewidzących.