Klasa IId w ciągu 2 ostatnich tygodni przygotowywała się do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie na Minutową Piosenkę Klasową. Konkurs jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Polega na zaangażowaniu całej grupy klasowej w stworzeniu, wykonaniu i nagraniu wspólnego klipu z krótką piosenką. Dzieci z klasy IId pod kierunkiem wychowawczyni – pani Iwony Sazon stworzyły i wykonały „Klasową bajkę”. Tematykę piosenki zainspirowały same dzieci – ich bajkowe stroje, w które były przebrane. Nie zabrakło tu księżniczek, Kopciuszka, strasznej wiedźmy, Batmana, Pikaczu, Śpiących Królewien, Roszpunki, Harrego Pottera, szturmowca ze Star Wars, Spidermana, a nawet Ciasteczkowego Potwora i policjanta. Uroku dodały postaci zwierzęce: jeż Sonic, jednorożec, gepard, biedronka, nietoperz i myszki. Nie było łatwo. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły emocje, zwłaszcza przy wielokrotnych nagrywaniach. Dzieci czuły się, jak prawdziwi aktorzy –poznały przedsmak trudów związanych z zawodem aktorstwa. Teraz czeka ich wielkie oczekiwanie na wyniki konkursu.