Uczniowie klasy I a i I c realizują innowację opracowaną przez Grażynę KrupiarzAlicję Jaroszewicz – Sycz „Tajemnice zdrowego odżywiania i gotowania” w oparciu o Ogólnopolski Program „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

Program innowacyjny zakłada włączenie rodziców w wyrabianie prozdrowotnych nawyków swoich dzieci  poprzez wspólne działania kulinarne. Uczniowie klasy 1 c zrealizowali pierwsze zadanie -  Dlaczego jedzenie jest ważne? Na zajęciach poznali Zająca Marchwiana, który będzie towarzyszył dzieciom przez cały program. W czasie lekcji poznali zasady zdrowego odżywiania oraz piramidę zdrowego żywienia i aktywności. Było również działanie praktyczne – tworzenie piramidy w dwuosobowych zespołach. Pierwszoklasiści wykonali piękne prace wykorzystując przygotowane w domu elementy, które zostały wycięte z gazetek promocyjnych. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, wykazały się wiedzą na temat właściwych proporcji  produktów umieszczonych na piramidzie oraz umiejętnością pracy w zespole. Klasa otrzymała pierwszą odznakę – Zdobywcy piramidy żywienia.