„Elektrośmieci te duże i te małe do recyklingu doskonałe” – taki jest temat konkursu szkolnego, w którym uczestniczy klasa 3 c. Zanim uczniowie wykonali wspólną pracę plastyczną, zostali zapoznani z tematyką dotyczącą tego ekologicznego problemu.

Pani Grażyna Krupiarz zapoznała ich z najważniejszymi zagadnieniami. W czasie pogadanki opartej na prezentacji trzecioklasiści wykonywali mapę myśli. Ta forma pracy jest im bardzo znana i lubiana. Co to elektrośmieci? Jakie zawierają szkodliwe związki, a jakie można uzyskać w wyniku recyklingu? Jak należy postępować z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? Na te pytania znaleźli odpowiedzi w czasie zajęć z edukacji przyrodniczej i społecznej. Natomiast na lekcji techniki klasa 3 c wykonała wspólny projekt. Dzieci postarały się, aby na ich plakatach znalazły się wszystkie omawiane zagadnienia. Podzieliły się na grupy, rozdzieliły zadania i pracowały nad rymowankami pasującymi do każdej planszy. Wszystkie prace zostały zebrane w jedną i tak powstała konkursowa praca. Elektrośmieci nie są już tajemniczym pojęciem dla dzieci z 3 c. Wcześniej spora grupa uczniów i ich rodziców włączyła się w ogłoszoną w szkole zbiórkę zużytego sprzętu, za co serdecznie dziękujemy.