29 maja uczniowie z klasy 3a i 3c, pod opieką Alicji Jaroszewicz – Sycz, Grażyny Krupiarz i Danuty Świąder, byli na wycieczce w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w  Szymbarku. To miejsce często jest celem podróży trzecioklasistów z naszej szkoły.
Zobaczyli oni tam dom „do góry nogami”, Dom Sybiraka, replikę bunkra Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”, Dom Kaszubów z Kanady, najdłuższą deskę świata, największy fortepian na świecie. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w domu „do góry nogami”. Krótki pobyt w tym obiekcie powoduje zaburzenie zmysłu równowagi, z trudnością stawia się kolejne kroki. To było ciekawe doświadczenie. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji odbyła się degustacja pieczonych nad ogniskiem kiełbasek. Wizyta w sklepie z pamiątkami i wyrobami ludowymi oraz wykonanie pamiątkowych fotografii zakończyła zwiedzanie tego niezwykłego miejsca. Wracając do Słupska zatrzymaliśmy się w Bytowie. Tam zobaczyliśmy zamek krzyżacki, poznaliśmy jego historię, a na scenie, która jest na dziedzińcu uczniowie z obu klas zaśpiewali piosenki, które przygotowali na Dzień Mamy i Taty. Nie mogąc być na próbie w szkole, zrobiliśmy ją w Bytowie. Odbyliśmy również krótki spacer na bytowski rynek. Tam dzieci zjadły lody. Klasa 3c zrealizowała voucher w kwocie 150 zł, jaki otrzymała od Rady Rodziców za wygrane zawody sportowe, które odbyły się w Dniu Europy.